четверг, 17 ноября 2016 г.

Цікаво знати

Єдиноборства (кіокушин карате, тхеквандо, традиційне окінавське годзю-рю, карате-до, айкідо, хортинг, універсальний бій, таїландський бокс Муей Тай)

Східні єдиноборства прийшли до нас зі стародавності, їхня історія тісно пов'язана з релігією й духовністю. У філософії й духовних основах східних бойових мистецтв і є секрет популярності й довголіття.
Завдяки практиці бойових мистецтв досягається гармонія душі й тіла, а також великий оздоровчий ефект. При вивченні східних єдиноборств, у людині виховується самовладання, сила волі, терпіння, мужність. Привабливі вони й тим, що в бойових мистецтвах немає обмежень за віком, статі й стану здоров'я. У будь-якому віці можна почати займатися східними єдиноборствами.

Останнім часом їх почали освоювати й жінки. Причини у кожної дами свої. Хтось прийшов за компанію з подругою, хтось хоче позбутися від зайвої ваги, а хто - для самооборони, але є й такі, хто професійно займається, виграють змагання й одержують заповітні пояси й дани.

А разом з ними приходить і впевненість у собі й своїх силах. В Україні східні єдиноборства - самі популярні з бойових мистецтв.

Заслугу популярності й поширеності по усьому світі східних бойових мистецтв приписують великому майстрові кун-фу, філософові й кіноакторові – Брюсу Лі. Ставши легендою в області бойових мистецтв, він породив безліч наслідувачів у кіно й на телебаченні. Підлітки, надивившись фільмів про Брюса Лі,  юрбою записуються в секції. Вони ретельно тренуються, намагаючись бути схожими на свого кумира.
На сьогодні існує  велика кількість різноманітних видів східних єдиноборств, кожний з яких також ділиться на стилі.
На Херсонщині станом на 2010 рік  розвивається 19 видів  єдиноборств, серед них: таїландський бокс Муей-Тай, традиційний окінавський Годзю-Рю карате-до, кікбоксінг, айкідо, таеквон-до, кіокушин карате і рукопашний бій, тхеквондо ВТФ, ушу/гунфу та цігун, дайдо джуку карате-до (кудо), кіокушин-кан шогакукай карате.
На сьогодні олімпійським видом спорту  із східних єдиноборств є тхеквондо, що  у перекладі з корейської означає  «тхе» – нога, «квон» – кулак, «до» – шлях. Цей вид спорту виник у Кореї.
В основу спорту положено бойові мистецтва – таек-кйон, су бак-гі і карате.
Олімпійський вид спорту з  1994 року. До програми Олімпійських ігор  змагання увійшли, починаючи з Ігор ХХVII Олімпіади в Сіднеї (2000), де чоловіки змагалися за нагороди в 4 вагових категоріях (до 58 кг, до 68 кг, до 80 кг, понад 80 кг), а жінки також у 4 вагових категоріях (до 49 кг, до 57 кг, до 67 кг, понад 67 кг).

Комментариев нет:

Отправить комментарий